Четири общински здравни заведения в Пловдив са сключили застрахователни договори с обявилото фалит кипърско дружество „Олимпик". Сега те трябва да търсят нови застрахователи, с които да работят. Управител на "Олимпик" за Пловдив е заместник-председателят на общинския съвет в града. От общината успокояват, че няма повод за притеснения от създалата се ситуация.
С обявилото несъстоятелност дружество работят три от поликлиниките в Пловдив и общинската болница „Св. Мина". ДКЦ-ата са плащали разсрочено полиците си, така че няма суми, които застрахователят да им дължи.
Пепа Деведжиева, управител на клона на „Олимпик" в Пловдив, заяви пред БНТ: "Годишната премия, която е платила "Св. Мина" за сградата, е 940 лв. Неусвоеният период е около три месеца. Сумата, която трябва да се върне, е приблизително около 200 лв."Здравните заведения нямат предявени искове за обезщетения от застрахователя. Според Розалин Петков, заместник-кмет на Пловдив, нито ДКЦ-тата, нито болниците имат щети, които трябва да бъдат изплащани към момента. Трябва само да сключат нови застраховки.
Общинските здравни заведения са сключили договори с „Олимпик" с одобрението на местния парламент. Управител на пловдивския клон на компанията е заместник-председателят на общинския съвет Пепа Деведжиева. "Конфликт на интереси няма, тъй като заместник-председателят на общинския съвет не е гласувал, когато се взимаше решение. Тя винаги си правеше отвод", разкри Розалин Петков.
От пловдивския филиал на "Олимпик" твърдят, че Комисията за финансов надзор не е договорила нужния гратисен период за сключването на нови полици за Гражданска отговорност. "За мен пет дни е алогично и нечовешко време да се прекратят тези полици. Хората са по ваканции", смята Деведжиева.
Компанията е отчислявала към гаранционния фонд по 11 лв. от всяка полица или общо над 16 млн. лв. Затова според Деведжиева гражданите трябва да бъдат обезщетени от фонда. "Ако искат да не покриват, да бъдат така добри тези 16 млн. да ги прехвърлят в Кипър", посочи тя.
В пловдивския клон са създали нужната организация за прекратяване на полиците с клиентите си. На хората на място се предлагат възможности за сключване на нови застраховки с други компании, за да се избегне обикалянето и чакането по опашки.
Още от Улицата
Живков побъркал Държавна сигурност с разнопосочни нареждания за преименуването на българомохамеданите
Документът от 28 май 1965 г. и е на ДС подробно са описани различните нормативи разпоредби, които тогавашното правителство под ръководството на премиера Тодор Живков е дало в началото на същата година за извършване на подмяната на паспортите на тези хора
Етнографският музей школува децата как да си оплетат мартеници
Детската работилница е под мотото "На́ на тебе мартеница, дай на мене здраве“, тя е на всеки кръгъл час
500 кг боклук изхвърля средно българинът за година
Пластмасата е най-големият „донор“ за боклук, добрата новина е, че има намаление с 4.41% на пластмасовите опаковки в кофите за смет през 2023 година