4 Юни, 2026

Мицкоски: Македония направи много отстъпки, Европа трябва да отвори вратите си

Мицкоски: Македония направи много отстъпки, Европа трябва да отвори вратите си
Християн Мицкоски, снимка: EPA/BGNES

"Липсва воля, последвана от действия"

Македонският министър-председател Християн Мицкоски заяви, че страната му е направила много отстъпки, които доказват нейния ангажимент към бъдеще в Европейския съюз.

Той взе участие в 20-ата Европейска среща на върха в Залцбург, посветена на бъдещето и реформите на Европейския съюз. Събитието е организирано от Института за регионите на Европа (IRE), Европейския конгрес и се провежда под мотото "Няма бъдеще без реформи".

"Това, което липсва, е воля, последвана от действия, за да може регионът наистина да премине от европейската чакалня към реализацията на европейското бъдеще. Бъдещето на региона е в икономическата и политическа трансформация и взаимосвързаност. Ние се борим македонските фирми да излизат извън границите, да подпомагат износа и да привличат чужди капитали. Досега за този кратък период показахме резултати и заедно ще направим много повече." - каза Мицкоски.

"Предадох на моите събеседници нашите ангажименти и цели по европейския път на Македония. Европа трябва да отвори вратите си за държавите, които вървят напред." - добави премиерът на РСМ.

Във вторник, 22 октомври, той ще има среща с президента на Австрия - Александър Ван дер Белен, и с министъра на външните работи Александър Шаленберг. /БГНЕС

Сподели:
Reuters: Русия засили ударите срещу Украйна, за да прикрие неуспехите си на фронта

Reuters: Русия засили ударите срещу Украйна, за да прикрие неуспехите си на фронта

В американския Institute for the Study of War смятат, че последната серия масирани удари срещу има за цел да отклони вниманието от краха на на Москва на бойното поле

Марко Рубио: Тръмп ще участва в срещата на върха на НАТО в Турция през юли

Марко Рубио: Тръмп ще участва в срещата на върха на НАТО в Турция през юли

Тридесет и шестата среща на върха на Алианса ще се състои на 7 и 8 юли в президентския комплекс "Бештепе" в Анкара

Тръмп потвърди за разговора с ругатни: Да, казах на Нетаняху, че е „абсолютно луд“

Тръмп потвърди за разговора с ругатни: Да, казах на Нетаняху, че е „абсолютно луд“

Междувременно боевете продължават. Ливански източници от службите за сигурност съобщиха за най-малко шестима загинали при израелски удари с дронове в Южен Ливан

Коментари (0)