24 Ноември, 2024

Космически уикенд в Националния военноисторически музей

Космически уикенд в Националния военноисторически музей

Изложба, космически ателиета, дегустация на космическа храна

С изложба, космически ателиета и дегустация на космическа храна на 9 и 10 април (събота и неделя) Националният военноисторически музей ще посреща своите посетители. Събитието се организира по повод Международния ден на авиацията и космонавтиката.

Атрактивна инсталация на фондация Easyart ще очаква всички деца, които искат да се запознаят отблизо с планетите и да се превърнат в истински космонавти, облечени в подходящ костюм за пътешествие из слънчевата система, съобщиха от НВИМ.

Учени от Института по криобиология и хранителни технологии ще разкажат как се прави космическата храна и как трудът на нашите изследователи отваря възможности за полети до Марс. А тридесет от най-големите почитатели на космическите приключения ще могат да опитат лиофилизирана храна.

Нашите галактически навигатори ще очакват всички деца, които мечтаят да се докоснат до звездите и ще им помогнат да направят сами съзвездие и да създадат свой собствен Музей на Космоса.

В рамките на космическото приключение гостите на Музея ще имат възможността да разгледат фотоизложбата „България и Космосът“, която представя българския принос в проучването на Вселената. Ще се запознаят с моменти от работата на двамата български космонавти Георги Иванов и Александър Александров и с любопитните разработки на българските учени, които улесняват живота в Космоса. /БГНЕС

Сподели:

Премиера: "Моите истории" на Георги Борисов в Софийска градска художествена галерия

Двутомното издание на бележития български творец ще бъде представено от Тони Николов и Румен Леонидов

HBO попари киноманите: Мини сериалът „Пингвин“ приключи…(Видео)

Базиран на комикси на DC, в него няма супергерои - само обикновени смъртни хора с обичайните си скучни планове за живота

Археолози откриха най-старата азбука в древна гробница в Сирия

Писмеността е датирана около 2400 г. пр.н.е., като тя предхожда с около 500 години други известни азбучни писмености.