19 Февруари, 2026

Чехия: Трябва да се изпрати ясен сигнал относно руските визи

Чехия: Трябва да се изпрати ясен сигнал относно руските визи



Необходимо е да се изпрати ясен сигнал, тъй като министрите на Европейския съюз обсъждат затягане на издаването на визи за руснаци, заяви чешкият министър-председател Петр Фиала, като добави, че спирането на туристическите визи би било стъпка в правилната посока.

В речта си след разговори с германския канцлер Олаф Шолц и преди външните министри на ЕС да обсъдят въпроса в Прага във вторник и сряда, Фиала заяви, че споразумението за улесняване на издаването на визи за руснаци трябва да бъде спряно и че разговорите в ЕС по този въпрос продължават, съобщи БГНЕС.
Сподели:

Коментари (0)

От свитата на Путин:  За САЩ е изгодно да отменят санкциите срещу Русия

От свитата на Путин: За САЩ е изгодно да отменят санкциите срещу Русия

Кирил Дмитриев нарече „фалшива“ новината, че Москва уж предлага на Вашингтон някаква „сделка“ за 12 трилиона долара в замяна на вдигане на санкциите.

На колене пред паметника на Апостола - България почете 153-ата годишнина от неговото безсмъртие

На колене пред паметника на Апостола - България почете 153-ата годишнина от неговото безсмъртие

Имаше литийно шествие от храма „Света София-Премъдрост Божия” до паметника на Васил Левски

Rheinmetall показа първи кадри от изпитания на секретен дрон

Rheinmetall показа първи кадри от изпитания на секретен дрон

Предполага се, че е изпитан в Украйна – фактически единствената страна, която сега тества най-новите оръжия в пълномащабна война