Вотът на недоверие към правителството нямаше цел и посока. Такава позиция ирази пред бТВ социологът Боряна Димитрова.
„Това беше един вот без цел и посока, който събра различните прокремълски отломки в стремежа за една битка за общественото мнение, не за свалянето на правителството, защото те бяха наясно, че няма да го свалят“, посочи Димитрова.
Според нея целта на вносителите е била битка за общественото мнение, но дори тя не се е състояла.
По думите ѝ „Възраждане“ са получили по-голямо медийно внимание при вандалските прояви в центъра на София на протеста на 22 февруари, „Величие“ – при влизането им в парламента няколко месеца след изборите, както и МЕЧ – при заличаването за кратко на парламентарната им група.
„Получиха там своето внимание и сега не им се получи“, допълни социологът.
Тя подчерта, че в обществото няма подкрепа за антиевропейска политика. Димитрова припомни, че социологически изследвания показват 64% подкрепа за европейската ориентация на България.
По думите ѝ, вносителите на вота може би са имали за цел и създаването на общо поле на действие за трите партии.
Коментари (0)