Министерството на финансите и Комисията по хазарта са знаели за нарушенията по отношение на частните лотарии. Целият случай е пропит с корупция. Така Георги Кадиев, политик и бивш заместник-министър на финансите, коментира информацията, че Комисията по хазарта е таксувала по различени начини държавния спортен тотализатор и частните оператори, вследствие на което 210 милиона лева не са постъпили в държавния бюджет от лотарийните игри.
На първо място Министерство на финансите, в чийто състав е Държавната комисия по хазарт, си е затваряло очите, отбеляза той. Опозицията трябва да поиска оставката и на министъра на финансите, добива Кадиев.
Политикът изтъкна, че нарушението е толкова грубо, толкова лесно видимо, че няма начин да не са знаели.
"Не само че са знаели, те са дали одобрение за това нещо, което за мен категорично значи, че съществува някакъв чадър върху собствениците на тези лотарийни игри. И, ако бях на мястото на опозицията, бих искал оставката на финансовия министър и кабинета“, аргументира се Кадиев
„Имайте предвид, че председател на комисията по хазарта от една година е бивш служител на Националната агенция за приходите“, отбеляза още той и изтъкна, че няма начин да не са видели какво се случва.
„А когато е приеман законът председател на комисия по бюджет и финанси е г-жа Менда Стоянова, която също е бивш служител на НАП. Самият закон е направен така, че да даде възможност да се случи това, което се случи“, каза бившият зам.-финансов министър.
Той припомни, че по-рано се е плащал данък, който е променен на държавна такса, която се събира от комисията по хазарта, така че НАП да няма пряк поглед върху ситуацията.
Още от Бизнес
Отвъд Биткойн: Блокчейн – технологията, за която не знаехте, че ви е нужна, много повече от криптовалути
УНСС обяви започването на първата магистърска програма по криптоикономика от 2025 г. и автентичността на дипломите там също ще бъдат гарантирани чрез блокчейн технологии
Руската централна банка предупреждава за стремглава инфлация
Сега се очаква цените да се повишат със 7-8% през 2025 г., което коригира по-ранната прогноза за 2025 г., която беше между 4,5 и 5%
КЗК започна мащабно проучване на цените на храните в магазините
Във фокуса на наблюдението на Комисията за защита на конкуренцията са основни хранителни стоки, като яйца, мляко и млечни продукти, месо, брашно, хляб, олио и др.