24 Ноември, 2024

​Редят изложба „19 секунди с Татяна Лолова“ в галерия “Средец”

​Редят изложба „19 секунди с Татяна Лолова“ в галерия “Средец”

В галерия „Средец“ на Министерството на културата се открива изложбата на художник-фотографа Лазар Гушев „19 секунди с Татяна Лолова“.

Експозицията включва 19 фотографии – портрети на голямата и много обичана българска актриса и е посветена на 60-годишнината й на сцената и на 80-ия й юбилей, който бе отбелязан в края на ноември 2014 г.

На „Киномания 2014″ на забележителната актриса бе посветена и документалната лента на режисьора Георги Тошев и Ема Константинова „Портретът на една дама – филм за Татяна Лолова“.

Инициативата и поканата към автора изложбата „19 секунди с Татяна Лолова“ да бъде представена именно в галерия „Средец“ във връзка с юбилея на великолепната ни актриса е на министъра на културата Вежди Рашидов.

„Беше истинско удоволствие за мен да работя в студиото с Татяна Лолова – тя наистина е един страхотен талант и заслужено си е спечелила славата на любимата актриса на поколения българи. По време на фотосесията Татяна Лолова показа много лица, тя изразяваше и най-различни състояния и емоции, а докато позираше и сменяше своите елегантни шапки, демонстрира и безпогрешен усет за стил.

Убеден съм, че всички, които намерят време, за да разгледат изложбата с нейните арт фотоси – портрети, ще бъдат много приятно изненадани – те ще се срещнат с една по-различна Татяна Лолова, каквато може би не са я виждали още досега“, споделя фотографът Лазар Гушев в интервю за БНР.

Сподели:

Премиера: "Моите истории" на Георги Борисов в Софийска градска художествена галерия

Двутомното издание на бележития български творец ще бъде представено от Тони Николов и Румен Леонидов

HBO попари киноманите: Мини сериалът „Пингвин“ приключи…(Видео)

Базиран на комикси на DC, в него няма супергерои - само обикновени смъртни хора с обичайните си скучни планове за живота

Археолози откриха най-старата азбука в древна гробница в Сирия

Писмеността е датирана около 2400 г. пр.н.е., като тя предхожда с около 500 години други известни азбучни писмености.