2 Август, 2026

Литовски евродепутат: Призивите за референдум за еврото са популистки и много опасни

Снимка: EPA/BGNES

"Бих разчитал повече на Европейската централна банка, отколкото на президента"

"Призивите за референдум за приемане на еврото ми изглеждат много популистки. Те водят до разделение на страната и носят несигурност."
Това заяви в интервю за БНР литовският евродепутат от "Обнови Европа" Пятрас Аущрявичюс.

"Смятам, че това е много опасно, не е необходимо и е много политическо. България се нуждае от стабилност, доверие и вътрешна консолидация. Тези призиви за референдум ми изглеждат много популистки - те водят до разделение на страната и носят несигурност. Не мисля, че България има нужда от несигурност. Така че това е непропорционална мярка и политическа инициатива. Затова бих разчитал повече на Европейската централна банка, отколкото на президента." - коментира Аущрявичюс.

"Войната в Украйна е най-дестабилизиращият фактор -  България е засегната, Литва е засегната, Германия е засегната. Затова не ни трябва нищо повече, което да се прибави към тази дестабилизация." - каза още литовският евродепутат.

"Макроикономическите решения не могат да се вземат като на пазара. Ако отидете там и попитате хората за някакви икономически въпроси, ще чуете хиляди мнения. Но стабилността на консолидацията и подкрепата за Украйна са сериозен въпрос." - отбеляза той.

Сподели:
 Зеленски: ОАЕ може да помогнат на Украйна за сигурността в Черно море

Зеленски: ОАЕ може да помогнат на Украйна за сигурността в Черно море

„Украйна винаги помага на онези, които помагат на нас. През тази година украинците оказаха съществен принос за сигурността на нашите партньори в Персийския залив“, добави държавният глава

В Москва взривиха ресторант!  Главнокомандващият на Въздушно-космическите сили  празнувал рожден ден?

В Москва взривиха ресторант! Главнокомандващият на Въздушно-космическите сили празнувал рожден ден?

По думите на очевидец, разговарял с ASTRA, до ресторанта били паркирани множество автомобили с черни военни регистрационни номера. Освен това в района се намирал автобус на Росгвардия.

ZEIT: Войната между Украйна и Русия навлиза във фаза на максимална ескалация с глобални последици

ZEIT: Войната между Украйна и Русия навлиза във фаза на максимална ескалация с глобални последици

"Все по-интензивната въздушна и морска война вече оказва сериозно влияние върху световната търговия, цените на храните и енергийните доставки", пише изданиетво.

Коментари (0)