Иван Сотиров
Понеже виждам, че има доста спекулации по темата за кандидатурата на Бокова за шеф на ООН, държа да подчертая няколко важни обстоятелства, които умишлено се пропускат. Основният въпрос е, не чия дъщеря е, въпреки, че това за нейните другари беше от изключително значение. Основният въпрос не е дори и в това, че тя е комунистически номенклатурен кадър, въпреки че в държава, в която комунистическият режим е обявен за престъпен е недопустимо да се подкрепят такива кандидатури. Основният проблем е в това, че според длъжностната и характеристика от преди 10 ноември 1989г. тя е била резидент на съветските специални служби. Ето част от биографията на Бокова в Уикипедия, която
не трябва да се подминава и забравя:
Бокова дори не се прикрива – тя демонстративно посети, бойкотирания от демократичния свят, Деветомайски парад на агресора Путин. Това означава, че днешното правителство я изпраща за да продължи мисията си от преди падането на режима, което означава, че
онова време не е отминало
А що се отнася до гордостта от това, че българин ще оглавява ООН - едно време, комунистите ни караха да се гордеем с един алкохолизиран национален предател и слуга на Сталин, обявен за Лайпцигски герой, дори мавзолей му бяха издигнали. Аз се смятам за българи и се гордея само с хора, които работят и служат на България, а не с тези, които просто имат български паспорт.
Още от Лачени цървули
Руснаците бягат, а ние чакаме да бъдем отново „освободени“
Добре радев да си спомни за поговорката, според която който седи на два стола, винаги пада от тях. И колкото по-усукани са лъжите му, толкова по-болезнено е това падане
Американското отстъпление: ще се простреля ли България в крака?
Въпросът сега е дали страната ни ще бъде сред държавите, които ще участват във формирането на новата европейска система за сигурност, или отново ще изпадне в периферията на процесите и ще бъде принудена да се адаптира към решения, взети без нейно участие
Кремъл ли нареди на Радев да стане като Орбан? Да, категорично!
Прогнозата за управлението на „Прогресивна България“ може да се резюмира съвсем накратко така: накрая на мандата им ще имаме руски телевизор и празен хладилник!