Петко Сертов беше един от най-информираните хора в България, заяви политологът Антон Тодорoв в ефира на ТВ7 и анализира две версии за изчезването му - самоубийство или масонската следа.
"Имал е тежки моменти, в които човек понякога взима такова решение, да се отпише от живота", смята Тодоров.
Той заяви, че през 2009 г. Сертов е бил тежко болен и е направил опит за самоубийство .Бившият шеф на ДАНС е страдал от редица заболявания и е бил лабилен психически
„Не вярвам на изнесеното в медиите нито дума, пишат се дивотии”, каза той. Той показа личното кадрово дело на Петко Сертов и го коментира така: страхотен комунистически служител на ДС, има прекрасни атестации до 1989 година.
„Това е един от най-високопоставените информационни източници на наши партньорски служби, той участваше в писането на докладите за България. Имам запис на Сертов от 2011 година в едно село близо до град Бяла, в който Сертов казва на Младен Червеняков че ще прави операция във военна болница и се тревожи за семейството си. Заболяването е онкологично”, каза още политологът.
Той посочи, че когато се е налагало, разузнавачът е изчезвал от България за седмица-две и е помагал в изработването на официалното становище на европейските партньори за нас
Според него, изчезването е знак за нарушено здраве, докато проблем в психиката му няма. Другото, което може да обясни случилото се, е масонството, Сертов се е познавал от школата в Лион през 1991-92 година с висшия днес масон на Франция, бивш съветник на Никола Саркози.
Още от България
Защо в България националконсервативните партии са в разцвет
В българския парламент неизменно се озовава по една партия спасителка, центрирана около лидер, който промотира ред, стабилност, уникален български код и национална гордост. Защо тези формации са в разцвет?
Кой каквито и сметки да си прави за предсрочни избори у нас, едно е сигурно - грешни са
И резултатът ще е по-лош от страховете ни, ама дори не знаем в каква посока
Едната от статуите от Хераклея Синтика вероятно е на внук на император Октавиан Август
Вероятно нейн автор е световноизвестният през 3 в. преди Христа скулптор Праксител,