"Трябва да кажем твърдо "не" на агресията на пътя. Трябва да се приемат законови промени срещу саморазправата на пътя". Това каза депутатът от Реформаторския блок Нестимир Ананиев в ефира на БТВ.
„Особено, когато има видеоматериал нямам как да се притиснат свидетели, защото то е достатъчно красноречиво. Саморазправата не е решение. Има добро законодателство в тази посока, важното е да се прилага. Най-големият проблем идва от рецидивистите на пътя“, посочи той. Социалният антрополог Харалан Александров коментира, че са правени опити да бъдат озаптени природата на агресията и лудостта на пътя. Доказано е, че това са хора в мания. Много често такива хора са употребили алкохол или наркотици. Единственото, което би ги повлияло в такива случаи е да им се напомни, че в колата има техни близки, които трябва да пазят“.
„Станахме по-чувствителни към агресията. Ситуацията на пътното платно показва ценностите на нашето общество. Когато си зад волана се създава ситуация, в която се чувстваш свръх велик и като бог“, посочи той. Йонко Иванов, председател на Съюза по авто-мото подготовка допълни, че такъв човек се чувства безсмъртен и има нужда от аудитория. „Пътят е за всички нас и той е за безопасност. Един човек, който нарушава закона и насмита автомобили, също трябва да бъде наказан. Това е доказателство, че шофьорите не познават Закона за движение по пътищата, защото е сменян многократно.“ Според Ананиев трябва да се увеличат часовете за кормуване, най-вече тези за нощно кормуване. Агресорите на пътя трябва да бъдат изметени от пътното платно, съгласиха се гостите.
Още от България
Слънчево и малко по-топло
Атмосферното налягане още ще се повиши и ще бъде значително по-високо от средното за месеца.
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен