„Само преди 4 години Пеевски декларираше смешни притежания, собственост и влогове и изведнъж след 4 години имаме близо 70 млн. декларирани, при положение, че той е бил депутат през това време”, коментира пред бТВ социологът Кольо Колев.
Според него не е ясно защо въобще продължават да се оповестяват тези декларации при положение, че след това нищо не се случва.
„Прокуратурата седи и си трае. За какво е цялото това мероприятие?”, коментира Колев.
„Ние сме свидетели на един олигархичен модел, виждаме сливане между властта и едрия бизнес”, коментира и Иван Сотиров декларациите на политиците, подадени пред Сметната палата, според които челните позиции се заемат от Делян Пеевски и Веселин Марешки.
„Ние имаме форма, при която има директна корупция и ще дам пример – когато аз съм политик, който от сутрин до вечер обвинява ръководителя на дадена партия в корупция, участие в престъпна група и други, и когато утре се появя като негов съветник, коалиционен партньор или депутат и спра да говоря тези неща, това не е ли корупция?”, коментира Иван Сотиров.
По думите му смисълът на тези декларации е да се види как се използва властта.
„Всяка власт ражда корупция, абсолютната власт ражда абсолютна корупция”, допълни Сотиров.
Още от България
Главчев към РСМ: Въпросът с евроинтеграцията е решен, няма тема за разговор
"Може да съм избран по домова книга, но аз не съм домоуправител, а Министерският съвет не е домсъвет"
Йордан Цонев: Санитарен кордон от партия, която чрез ала-бала прави процентите си от 8 на 26? Не!
Той отхвърли обвиненията в изборни нарушения - партията е имала 30 листи, всяка от които е провеждала средно по пет събития на ден
Ахмети в Швейцария: Без албанците Северна Македония няма бъдеще
Той предупреди и за опасността от руско влияние в Северна Македония.