Резултатите от изборите в Русия бяха ясни, със сигурност ще има промени в правителството. Това заяви в „Преди всички“ на БНР депутатът от БСП и председател на икономическата комисия в НС - Петър Кънев, един от българските депутати, които проследиха изборите в Русия в качеството си наблюдатели. Изключително "безпристрастни" наблюдатели, бихме допълнили.
„Основното, което в Русия се коментира, както има един хубав български израз – „Тази кушия с един кон, кой ли ще я спечели?“… Знаеше се, че Путин ще бъде следващия президент, но големият въпрос е какво ще става оттук нататък. Със сигурност ще има промени в правителството. Трудно може да се каже дали ще остави Медведев в премиер, защото около него има твърде много напрежение събрано, с доста силни атаки покрай него. Основното, според мен, беше изоставането. Едва сега Русия успява да постигне нивото на доходите от 2010 година, т.е голямата криза, падането на цените на петрола, се отрази сериозно на руските хора“.
Според Кънев руската общественост не е погледнала сериозно на скандала с отровения бивш руския шпионин Сергей Скрипал и по-скоро не вярват Москва да е организирала покушението.
„Почти всеки казва, че това е пълно безумие, пълен абсурд преди избори и преди световно първенство“.
По-късно днес международните наблюдатели на президентските избори в Русия ще дадат пресконференция.
Свят
Червен депутат: Руската общественост не е погледнала сериозно на скандала с отровения бивш шпионин
Депутатът от БСП и председател на икономическата комисия в НС - Петър Кънев
Едва сега Русия успява да постигне нивото на доходите от 2010 г., т.е голямата криза, падането на цените на петрола, се отрази сериозно на руските хора
Фактор Фактор
Още от Свят
Румъния избира президент
Кандидатите за президентския пост са 13
Британският министър Пат Макфадън: Русия е агресивна и безразсъдна в киберпространството
Кремъл е дал на „неофициални хактивисти“ картбланш за безнаказаност
Конференцията по климата: ООН одобри 300 млрд. долара за бедните страни
Споразумението от Баку увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят - сега тя е не по-малко от 300 милиарда долара годишно до 2035 г.