При сегашните протести се забелязва обединение на различни субекти - от такива с крайнолеви идеи, до точно противоположните - хора с крайнодесни убеждения. Протестите през 2020 година се характеризират с това, че в тях участват млади хора, необременени от партийни доктрини и скучно говорене по основни обществени теми.
А днешните млади са далеч по-прагматични, те са готови да се хванат заедно и да оправят нещо конкретно. Затова и протестът дава надежда, че те не са наследили тази черта на по-старото поколение да се карат за всяко нещо, дори за поправянето на един уличен тротоар.
Може да се каже, че поантата на нашия живот в нашата родина е “Тук не ви е мястото”. Именно с това внушение бяха изгонени милиони млади хора от България, а сега това младо поколение иска да покаже, че няма да се примири с подобна унизителна ситуация.
По повод очертаващите се промени в политическата картина в страната, Венци Мицов бе категоричен, че не храни големи надежди. Той се опасява, че следващият парламент много трудно ще състави правителство или няма да успее да го направи. Много от политическите сили нямат конкретна програма или тя се променя непрекъснато.
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас