24 Ноември, 2024

Масирана руска ракетна атака срещу енергийната инфраструктура на Украйна

Масирана руска ракетна атака срещу енергийната инфраструктура на Украйна

В Киев са без вода и без ток в Харков

Украинските власти съобщиха днес за нови експлозии в няколко града и казват, че Русия е предприела ново масирано ракетно нападение срещу енергийните съоръжения и инфраструктура, предаде БТА, позовавайки се на Асошиейтед прес.

Местните власти съобщиха за експлозии в столицата Киев, в южния град Кривой рог и североизточния Харков, както и около Одеса и Виницка област.

Харков, северната Сумска област, град Полтава и части от Киев са останали без електричество.

Водоснабдяването в столицата бе прекъснато от новите атаки днес, метрото бе спряно, а метростанциите се използват за бомбоубежища.

По-рано властите предупредиха със сирени за тревога гражданите из цялата страна за предстоящи опустошителни удари.

Железопътният оператор на Украйна съобщава, че някои жп линии също са останали без захранване.

Заместник-ръководителят на президентската канцелария Кирило Тимошенко каза, че жилищна сграда в Кривой рог е била ударена и че хората там може да са в капан под развалините, съобщи Ройтерс. Двама души са загинали, предаде Франс прес.

Губернаторът на Киевска област Олексий Кулеба каза, че Русия отправя "масирани атаки" срещу Украйна. Още не са ясни щетите и липсват подробности каква точно критична инфраструктура е засегната.

Осем души загинаха и над 20 пострадаха в сграда, улучена при украински обстрел на селището Лантратовка в така наречената Луганската народна република (ЛНР), предаде ТАСС, като се позова на спешните служби. Мястото се разчиства от екипи на оперативните служби, тъй като под развалините може да има още хора.
Сподели:

Румъния избира президент

Кандидатите за президентския пост са 13

Британският министър Пат Макфадън: Русия е агресивна и безразсъдна в киберпространството

Кремъл е дал на „неофициални хактивисти“ картбланш за безнаказаност

Конференцията по климата: ООН одобри 300 млрд. долара за бедните страни

Споразумението от Баку увеличава сумата, която развитите страни трябва да предоставят - сега тя е не по-малко от 300 милиарда долара годишно до 2035 г.