Програмата не е окончателна, публикуваният документ е само основа за обсъждане
Преподавателите по предмета "Добродетели и религии", който ще се изучава в средното образование, няма да бъдат свещеници, увери министърът на образованието Красимир Вълчев, цитиран от БНР.
"Учебният предмет няма да се води от свещенослужещи, дори конфесионалните програми, ще се водят от учители, придобили квалификации в университетите. Няма да влизат свещенослужещи в училищата." - поясни той.
Концепцията за изучаването на този предмет е публикувана на сайта на министерството.
Програмата не е окончателна, посочи министър Красимир Вълчев, като обясни, че този документ е само основа за обсъждане.
-
Един учител на 70
15:38, 7 Май, 2025Предметът трябва да е "Религия" и да се преподава от свещеници, всичко друго е като.
Още от България
МВР награди с плакет простреляния в САЩ български полицай
Кристиян Иванов от полицията на Атлантик сити бе тежко прострелян на 3 юни по време на полицейска операция на North Florida Ave
Делян Добрев напуска политиката: "Време е ново поколение да поеме щафетата"
Добрев е депутат от ГЕРБ 17 години с малки прекъсвания и е един от близките хора на Бойко Борисов, който го подкрепя за решението
Радев пак се оправдава: Заради неудържим ръст на разходите, дефицитът ще бъде доста над 3-те процента
Министър председателят обяви, че ще бъдат предприети стъпки към намаляване на заплатите в някои държавни предприятия и броя на хората, участващи в контролни органи