"ЕК обяви, че ръстът в икономиката и БВП са изненадващо добри и има всички основания да се надяваме, че през следващите пет години той ще се удвои. Това са глобални процеси и едно обръщане на тенденцията в Европа ще има благоприятно влияние и върху България", коментира финансистът Емил Хърсев.
"Тези 3.6 милиарда, които бяха източени от КТБ вече дадоха своя негативен ефект. Целия военно-промишлен комплекс се финансираше от тази банка, но видяхме, че той оцеля. Но ефектите от фалита на КТБ ще продължат дълги години. Но икономическият ефект вече е преодолян", заяви той.
"За управител на БНБ е най-добре да бъде избран от системата", каза Хърсев и нарече предложението на Георги Кадиев да бъде назначен човек от чужбина "гигантска глупост".
"На БНБ трябва да се гледа като на един резерв от 18 милиарда, последните неоткраднати пари в България. Това е много сериозен национален проблем", категоричен беше Хърсев.
"Ние спрягаме имена, а за да има институционалност трябва да има процедура с ясни правила и визия", заяви Любомир Дацов, бивш заместник-министър на финансите.
"Решението дали да бъде или не спасена КТБ беше изцяло политическо, а не въпрос на БНБ. По същото време бяха спасени банки в Испания и Португалия от държавата. България има функционираща банкова система и фактът, че тя оцеля при кризата с КТБ го доказва", заяви Дацов.
Още от България
Лъчезар Борисов: България може да привлече чужди инвеститори от автомобилния бранш
Част от партиите се страхуват да управляват, защото е необходимо да имаме максимум 3% дефицит
Ураганен вятър преобърна ТИР на подбалканския път при Сливен
Пострада голям супермаркет в града, навесът за колички е бил отнесен
Зафиров: БСП е подложена на изпитание, няма да сме изтривалка на нечистоплътни интереси
Младите хора са моралният компас