Българският парламент разреши на бойни самолети на НАТО да „охраняват“ въздушните граници на страната. Българската опозиция обвини властите, че пренебрегват инстинкта за самосъхранение. Тя посочи, че сега в българското небе ще може да се разпореждат „натовски“ самолети на турските ВВС. Предвид 500-годишното османско иго обикновените българи очевидно са „във възторг“ от своите депутати, коментира „Российская газета“, цитирана от Фокус.
Как се радваха българите, когато на 1 юли 1991 година Варшавският договор престана да съществува. Тогава те ликуваха, че страната им най-накрая ще стане абсолютно независима и сама ще определя съдбата си. Съвсем скоро обаче българските власти сами се лишиха от толкова желаната независимост, и всичко - в името на „светлото бъдеще в НАТО“, където София отдавна е предала правото си на глас на Брюксел.
Българите, както и много други страни в НАТО и ЕС, нямат голям избор освен послушно да гласуват със „за“ на срещите в Брюксел. Точно както по времето на Варшавския договор. Явно българите, както и други европейски държави, не се учат от грешките си, пише още изданието. Решението за съвместното охраняване на въздушните граници на България бе прието във връзка с лошото състояние на българската военна авиация, която има на въоръжение самолети Миг-29. Машините са много стари и имат нужда от основен ремонт. За това обаче няма пари в българската хазна. В Брюксел обаче българите продължават да подпяват: „Всичко е наред, госпожо маркизо. Никога не е било толкова добре“, завършва коментарът.
Още от Свят
Бившият шеф на MI 6: Европа е в състояние на война с Русия
"Ясно виждаме някои много агресивни действия от страна на руснаците в различни европейски страни“, заявява Ричард Диърлав
Проф. Андрей Пионтковски: Ракетният шантаж на Путин ще доведе до...
Твърди се, че Доналд Тръмп се е срещнал с руския президент
Част от дроновете Shahed, изстрелвани от Русия срещу Украйна, се пренасочват обратно
95 други руски дрона вероятно са били отклонени от целите си чрез система за подмяна на сателитните координати, която се използва от дронове и ракети за навигация във въздушното пространство