Театър “Българска армия“ представя за първи път пиесата на Ингмар Бергман „След репетицията“.
Един спектакъл за чувствата, страстта, въжделенията и любовта, за който авторът казва: „Това е произведение, което представлява моя откровен опит да бъда откровен."
„След репетицията” е историята на режисьор и две актриси, която трудно може да бъде разказана, но си заслужава да бъде видяна. Театралната критика открива в тази пиеса любовна изповед – „театър за театъра”, в който актьорите играят актьори, а техните превъплащения, страсти и илюзии се лутат между живота в реалността и живота на сцената.
Но как да опишеш емоциите на Артиста? Как да обрисуваш тънката граница между реалността, съня, спомена, мечтата…? Дали днешната любов не е просто носталгичен опит да преживеем отново отминалата? Имало ли е любов, или е било само роля?, биха попитали любознателни зрители, провокирани от заглавието на пиесата.
Шифърът на този спектакъл разчита рижисьорът на пиесата Валентин Ганев, който споделя: "Репетицията е повторение, проба, търсене, лутане, откриване, фантазия, бълнуване, страст, пот, смях, радост и мъка... - ЖИВОТ.
Какво идва след репетициите? Представление. Ако погледнем на човешкия живот като на репетиция, след нея идва голямото представяне... пред безкрая... или по-нататък...
Къде е това след края на безкрая?..."
Отговор на този и още много въпроси търсят героите в пиесата, в които се превъплъщават любиме актьори от Армията – Стефка Янорова, Гергана Плетньова и Веселин Ранков.
Пиесата на Бергман „След репетицията“ може да гледате на 11, 15 и 27 януари на сцената на Театъра на армията.
Още от Арт Фактор
Премиера: "Моите истории" на Георги Борисов в Софийска градска художествена галерия
Двутомното издание на бележития български творец ще бъде представено от Тони Николов и Румен Леонидов
HBO попари киноманите: Мини сериалът „Пингвин“ приключи…(Видео)
Базиран на комикси на DC, в него няма супергерои - само обикновени смъртни хора с обичайните си скучни планове за живота
Археолози откриха най-старата азбука в древна гробница в Сирия
Писмеността е датирана около 2400 г. пр.н.е., като тя предхожда с около 500 години други известни азбучни писмености.